NOVINKY

To nejdůležitější, co se v naší obci událo


Vzhledem k současné situaci s epidemií koronaviru nelze, letos enormně velkou, hromadu na hřišti spálit za přítomnosti veřejnosti. Tímto se pálení čarodějnic 30. dubna 2020 RUŠÍ. Pokud to bude dovolené a pokud bude zároveň příznivé počasí, čarodějnice veřejně spálíme. Pokud ale bude nadále platit zákaz shlukování osob, hromadu spálíme do 15.-20. května 2020 bez přítomnosti veřejnosti.


Seniorům, kteří nemají v místě bydliště osoby blízké, které by jim zajistili nákupy, léky atd. nabízí Obec Vidochov ve spolupráci s vidochovskými dobrovolnými hasiči zajištění těchto služeb. Nákupy budou probíhat prozatím 2 x týdně = v úterý a v pátek odpoledne. Objednávky vždy v den nákupu do 12-ti hodin. V případě vyzvednutí léků na předpis, zašlete SMS s kódem. Platbu provedete později (např. za měsíc) jednorázově.
Kontaktujte nás na 608 711 120, 725 082 501 nebo na e-mail. obec.vidochov@gmail.com urad@obecvidochov.cz
!!! Vzhledem k vydaným nařízením opravdu zbytečně nejezděte do obchodů, kde se setkáte s větším množstvím lidí !!!


Vidochovský ples a maškarní bál pro děti JE PŘESUNUTÝ na neurčito, o novém termínu budeme včas informovat.


S platností od 30. 3. 2020 dojde k dalšímu dočasnému omezení autobusových a vlakových spojů. Aktuální spoje v konkrétní den byste měli vždy najít na www.idos.cz. Také je možné volat na telefon 491 580 333.


Omezení jízdy vlaků v Královéhradeckém kraji od 30. 3. 2020 do odvolání


Omezení jízdy vlaků v Královéhradeckém kraji od 30.3.2020


Rozhodnutí hejtmana č. 2 - roušky


Aktuální situace v doručování zásilek


Zákaz volného pohybu osob


Tisková zpráva FÚ - reakce na aktuální situaci


Tisková zpráva FÚ - reakce na aktuální situaci - úřední hodiny


Mimořádné opatření - Informace k vyhlášení nouzového stavu


Mimořádné opatření - uzavření základních, středních a vysokých škol od 11.3.2020


KORONAVIRUS - informace pro cestovatele


Informace pro cestující - přehled o omezení dálkových linek


Návrh o dočasné zrušení vybraných vlaků


SBÍRKA OŠACENÍ PRO DIAKONII BROUMOV probíhá v budově Obecního úřadu Vidochov od 16. do 31. března 2020. V krabicích či pytlích zde můžete odložit oblečení, lůžkoviny, závěsy, záclony, deky, polštáře, peří, přikrývky, obuv, knihy, hračky, skleničky, porcelán. Vše nepoškozené !


Pokud plánujete kácet dřeviny, musíte si pospíšit - 31. března končí období vegetačního klidu. Má-li strom volně rostoucí mimo les obvod ve výšce 130 cm více jak 80 cm, pak musí majitel pozemku žádat OÚ Vidochov o povolení. Kácíte-li ovocný strom, povolení nepotřebujete. Jedná-li se o starý, nemocný kus Obec Vidochov Vám proplatí zakoupení nového stromku. Stačí foto starého a pokladní lístek za nový stromek. Je to max. 5 stromů na jedno číslo popisné a jednou za 5 let.


Obec Vidochov připravuje SRAZ RODÁKŮ VIDOCHOV, STUPNÁ v sobotu 1. srpna 2020.
Prosíme o pomoc při hledání rodáků. Hlavně jména, případně i kontakty, na koho si vzpomenete ze své rodiny, ze svého okolí. Sdělte v kanceláři OÚ Vidochov.


Kontejner na použitý olej z domácnosti
Obec Vidochov pořídila kontejnery na olej z domácnosti. Jeden je umístěn ve Vidochově u hřbitova, jeden ve Stupné dole na točně. Do tohoto kontejneru můžete odkládat použitý olej z domácnosti. Olej dávejte do petlahví s dobře uzavíratelným víčkem (ne do lahví po oleji, protože mají netěsnící víčka). Do tohoto kontejneru nepatří vyjetý motorový olej, ale patří sem opravdu jen tuk z domácnosti.


KALENDÁŘ NA ROK 2020
V kanceláři OÚ Vidochov jsou ke koupi nástěnné kalendáře Vidochov - Stupná na rok 2020. Letos máme v nabídce dva designy. První kalendář s pejsky z Vidochova, který obsahuje i kalendárium. Druhý kalendář je s krajinkami. Cena každého je 80 Kč.


INFORMACE o dotacích na kůrovce : ZDE


!!! UPOZORNĚNÍ K ODSTRANĚNÍ STROMOVÍ !!! od nadzemního elektrického vedení


!!! HASIČI RADÍ !!! Hasičské připomenutí ke stažení ZDE


Sociální družstvo Diakonie Broumov nám zaslalo děkovný dopis za sbírku použitého ošacení, kterou jsme zde zorganizovali DOPIS ZDE