To nejdůležitější, co se v naší obci událo

Seniorům, kteří nemají v místě bydliště osoby blízké, které by jim zajistili nákupy, léky atd. nabízí Obec Vidochov ve spolupráci s vidochovskými dobrovolnými hasiči zajištění těchto služeb. Nákupy budou probíhat prozatím 2 x týdně = v úterý a v pátek odpoledne. Objednávky vždy v den nákupu do 12-ti hodin. V případě vyzvednutí léků na předpis, zašlete SMS s kódem. Platbu provedete později (např. za měsíc) jednorázově.
Kontaktujte nás na 608 711 120, 725 082 501 nebo na e-mail. obec.vidochov@gmail.com urad@obecvidochov.cz
!!! Vzhledem k vydaným nařízením opravdu zbytečně nejezděte do obchodů, kde se setkáte s větším množstvím lidí !!!

Vidochovský ples a maškarní bál pro děti JE PŘESUNUTÝ na neurčito, o novém termínu budeme včas informovat.

S platností od 30. 3. 2020 dojde k dalšímu dočasnému omezení autobusových a vlakových spojů. Aktuální spoje v konkrétní den byste měli vždy najít na www.idos.cz. Také je možné volat na telefon 491 580 333.

Omezení jízdy vlaků v Královéhradeckém kraji od 30. 3. 2020 do odvolání

Omezení jízdy vlaků v Královéhradeckém kraji od 30.3.2020

Rozhodnutí hejtmana č. 2 - roušky

Aktuální situace v doručování zásilek

Zákaz volného pohybu osob

Tisková zpráva FÚ - reakce na aktuální situaci

Tisková zpráva FÚ - reakce na aktuální situaci - úřední hodiny

Mimořádné opatření - Informace k vyhlášení nouzového stavu

Mimořádné opatření - uzavření základních, středních a vysokých škol od 11.3.2020

KORONAVIRUS - informace pro cestovatele

Informace pro cestující - přehled o omezení dálkových linek

Návrh o dočasné zrušení vybraných vlaků

SBÍRKA OŠACENÍ PRO DIAKONII BROUMOV probíhá v budově Obecního úřadu Vidochov od 16. do 31. března 2020. V krabicích či pytlích zde můžete odložit oblečení, lůžkoviny, závěsy, záclony, deky, polštáře, peří, přikrývky, obuv, knihy, hračky, skleničky, porcelán. Vše nepoškozené !

Pokud plánujete kácet dřeviny, musíte si pospíšit - 31. března končí období vegetačního klidu. Má-li strom volně rostoucí mimo les obvod ve výšce 130 cm více jak 80 cm, pak musí majitel pozemku žádat OÚ Vidochov o povolení. Kácíte-li ovocný strom, povolení nepotřebujete. Jedná-li se o starý, nemocný kus Obec Vidochov Vám proplatí zakoupení nového stromku. Stačí foto starého a pokladní lístek za nový stromek. Je to max. 5 stromů na jedno číslo popisné a jednou za 5 let.

Obec Vidochov připravuje SRAZ RODÁKŮ VIDOCHOV, STUPNÁ v sobotu 1. srpna 2020.
Prosíme o pomoc při hledání rodáků. Hlavně jména, případně i kontakty, na koho si vzpomenete ze své rodiny, ze svého okolí. Sdělte v kanceláři OÚ Vidochov.

Kontejner na použitý olej z domácnosti
Obec Vidochov pořídila kontejnery na olej z domácnosti. Jeden je umístěn ve Vidochově u hřbitova, jeden ve Stupné dole na točně. Do tohoto kontejneru můžete odkládat použitý olej z domácnosti. Olej dávejte do petlahví s dobře uzavíratelným víčkem (ne do lahví po oleji, protože mají netěsnící víčka). Do tohoto kontejneru nepatří vyjetý motorový olej, ale patří sem opravdu jen tuk z domácnosti.

KALENDÁŘ NA ROK 2020
V kanceláři OÚ Vidochov jsou ke koupi nástěnné kalendáře Vidochov - Stupná na rok 2020. Letos máme v nabídce dva designy. První kalendář s pejsky z Vidochova, který obsahuje i kalendárium. Druhý kalendář je s krajinkami. Cena každého je 80 Kč.

INFORMACE o dotacích na kůrovce : ZDE

!!! UPOZORNĚNÍ K ODSTRANĚNÍ STROMOVÍ !!! od nadzemního elektrického vedení

!!! HASIČI RADÍ !!! Hasičské připomenutí ke stažení ZDE

Sociální družstvo Diakonie Broumov nám zaslalo děkovný dopis za sbírku použitého ošacení, kterou jsme zde zorganizovali DOPIS ZDE